Saturday, February 3, 2024
Sporti

Henbollistët e Vëllaznimit e nisin mbarë kampionatin, si mysafir mposhtin Vushtrrinë

Të shtunën ka filluar edicioni ri I Kampionatit të Suoperligës së hendbollit të Kosovës. Vëllaznimi në Vushtrri mposhti skuadrën vendase me rezultat 31:34.

Ish hendbollisti

Me efikaset ishin: Rama me 9 gola I ndjekur nga përforcimi i sivjetem i Vellaznimit i ardhur nga Besa e Pejës, Ermal Dukaj i cili shënoi 6  poaq edhe  Mali Luzha dhe  Vitar  Mamusha 5,  e kështu me radhë…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *