Wednesday, June 5, 2024
LajmeSporti

KB "Vellaznimi" mbetet në BKT superligen e basketbollit

VËLLAZNIMI – KASTRIOTI      80:64     (27:15 ; 19:14 ; 17:17 ; 17:18 )
Basketbollistët e Vëllaznimit  edhe në kampionatin e ardhshëm do të bëjnë gara në elitën e basketbollit kosovar, pasi  në përballjen e tretë me Kastriotin e Ferizajit kanë shënuar fitore. Në fakt  në pallatin e sporteve “ Karagaq” në Pejë, “kuq e zinjtë” luajtën më mirë dhe shënuan fitore bindëse 80:64.
KB”VËLLAZNIMI” me rezultat 2:1 në fitore ruajti statusin e anëtarit të BKT Superligës për edicionin 2013/2014.