Tuesday, April 2, 2024
Sporti

KF Vëllaznimi vazhdon të dëmtohet

Të dielën u  zhvillua xhiroja e dytë e stinorit pranveror në Ligën e parë futbollistike të Kosovës. Futbollistët e Vëllaznimit  pësuan humbjen e dytë. Kësaj radhe nga Istogu 1 me 2. Në pjesëlojen e parë kuqezinjtë patën raste të qindpërqindta shënimi por nuk i realizuan ndërsa në të pjesëlojen e dytë, mysafirët stabilizuan radhët dhe u bënë më të rrezikshëm duke arritur ti marrin tri pikë. Ka pasur vërejtje në ndarjen e drejtësisë. Kryesia e klubit e ka quajtur “Referim skandaloz!”

Momenti kur KF Vëllaznimi mendon se i është bërër padrejtësi për mos akordim të penaltisë

Në reagimin e klubit pas ndeshjes me Istogun,  thuhet se KF Vëllaznimi vazhdon të dëmtohet nga një referim skandaloz duke sjellë momentin, sipas tyre,  kyç në ndeshjen e djeshme  kur futbollisti i Vëllaznimit grushtohet nga portierit i Istogut dhe referi kryesor dhe anësor mbyllin sytë. “Deri kur kështu kundër Vëllaznimit”,  pyet kryesia e klubit në reagimin e saj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *