Friday, September 29, 2023
AktualeSporti

Futboll- Në hapje Vëllaznimi-Drenica

shortiEdhepse më parë ishte paralajmëruar se javën tjetër do të bëhet tërheqja e shortit, kjo ngjau të premten. Në Shtëpinë e Sporteve në Prishtinë në praninë e përfaqësuesve të skuadrave të Raiffeisen Superligës dhe të Ligës së Parë u bë tërheqja e shortit për Kampionatin e ri 2014/2015 me c’rast u caktua që Vëllaznimi që në ndeshjen e parë , para tifozerisë së vet, me  17 gusht të përballet me Drenicën . Përfaqësuesit e skuadrave i ka përshëndetur Komisari i Garave  Ismet Ahmeti, I cili  iu ka  dëshiruar suksese në kampionati e ri me dëshirë dhe shpresë se kampionati i ri do të reflektojë rivalitet sportiv, disiplinë dhe korrektësi në frymën sportive.

Pas tërheqjes së shortit në javën e parë do të takohen:

Raiffeisen Superliga
Besa-Trepça ‘89
Prishtina-Istogu
Feronikeli-Hajvalia
Llamkos Kosova-Drita
Vëllaznimi-Drenica
Trepça-Ferizaj

vellaznimi LiriaNdërkaq skuadrat rivale  të Vëllaznimit në vazhdim të kampionatit do të jenë
Drita – Vellaznimi
Vellaznimi – Hajvalia
Istogu – Vellaznimi
Vellaznimi – Besa
Prishtina – Vellaznimi
Vellaznimi – Feronikeli
Llamkos – Vellaznimi
Vellaznimi – Trepca ’89
Vellaznimi – Trepca
Ferizaj – Vellaznimi