Saturday, April 27, 2024
Sporti

Në KB Vëllaznimi vjen përforcimi i radhës

Pasi ka formuar shtabin e ri teknik, Klubi i basketbollit Vëllaznimi, anëtari më i i ri i elites së basketbollit të Kosoves,  ka vazhduar me përforcimet para fillimit të kampionatit të ri. Dje kuqezinjtë kanë zyrtarizuar basketbollistin, Don Polloshka.   Polloshka  luan në pozitën e organizatorit dhe është njëri ndër talentet më premtues në vend. Karieren e zhvilloi në Sigal Prishtina, ndërsa vitet e fundit e dëshmoi se ka perspektivë të madhe. Ai është kapiten i reprezentacionit të Kosovës  ku shkëlqeu këtë verë në Kampionatin Evropian U20 që u mbajt në Gjeorgji ku ishte lojtari kryesor i ekipit.  Më herët kuqezinjtë kanë angazhuar amerikanët  Will Brown dhe Preston Knowles si dhe  basketbollistët vendor, Burim Zekiqi  dhe  Arber Sinani. Ndërkaq basketbollistët gjakovarë me një cilësi të lartë,  Atik Koshi dhe Rron Dahsyla janë të parët që vazhduan bashkëpunimin me klubin kuq e zi .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *