Saturday, April 6, 2024
Sporti

Tenistët gjakovarë më të mirë se ata pejanë

tenisNë Pejë u  zhvillua  gjiroja e parë e Ligës së Kosovës në tenis , ku klubi i tenisit “Sporek”, arriti  që në cilësinë e mysafirit të mposht klubin e tenisit “Peja” . Në këtë takim u arritën  këto rezultate: Lorik Haxhishabani  –IlirBllaca 2:0 në sete dhe Erion Xharavina -RifatKasapolli 2:1 në sete. Poashtu në double dolën fitues tenistët e klubit “Sporek“ që përbëhej nga dyshja LorikHaxhishabani dhe Art Baruti me rezultat 2:1 në sete.
Kjo ndeshje I ka takuar lojërave të gjysmëfinales ndërsa do të mbahet në Prizren ku tenistët gjakovarë do të përballen me ata të klubit “Wimbledon” të Prizrenit.