Wednesday, June 5, 2024
Sporti

Turpërohet Vëllaznimi- humb në teren të vet

vellaznimiFutbollistët e Vëllaznimit janë turpëruar të dielen  në ndeshjen me “2 Korrikun” duke pësuar humbje 0:1 edhepse skuadra mysafire luajtimefutbolistë më pak për shkak të ndëshkimit me kartuq të kuq.
Rreth 1.000 adhurues të futbollit kanë lëshuar stadiumin duke duatrokitur skuadrën mysafire nga Prishtina dhe duke kritikuar futbollistët e Vëllaznimit për lojën e plogësht dhe jo efikase.
Skuadra mysafire arriti shpejtë në avantazh që në minutën e pestë përmes Mendurim Ollurit i cili kaloi me lehtësi mbrojtësit dhe e plasoi topin në këndin e majt të portierit Muhaxheri. I nejti futbollistë për shkak të dy kartonëve të verdh u ndëshkua me të kuqin dhe që nga minuta e 44’  skuadra e  “2 Korrikut” luajti me një lojtarë më pak. Edhe pas tetë minutave lojë në pjesëlojen e dytë edhe një tjetër lojtarë , Arifi u ndëshkua me karton të kuq.
As përjashtimi I futbollistit të dytë nuk I mjaftojë Vëllaznimit që të barazoi dhe të shënoi fitore. Rastet e qindpërqindta nuk munguan por është për tu habitur se si topi nuk e gjeti rrjetën e portës mysafire.
Në katër ndeshje Vëllaznimi ka pësuar dy humbje dhe ka shënuar dy fitore.
Rezultatet

Liria Gjilani 0 : 2
Vëllaznimi 2 Korriku 0 : 1
Dukagjini Istogu 1 : 1
Ulpiana Llapi 1 : 1
Lepenci KEK-u 1 : 2
Rilindja Ramiz Sadiku 2 : 2
Kosova (P) Deçani 1 : 1
Flamurtari Ballkani 2 : 0
Tabela pas xhiros se IV

1 (1) Istogu

4

3

1

0

12:1

10

2 (2) Gjilani

4

3

1

0

10:4

10

3 (4) KEK-u

4

3

0

1

7:3

9

4 (8) 2 Korriku

4

2

2

0

5:3

8

5 (3) Llapi

4

2

1

1

7:3

7

6 (6) Dukagjini

4

2

1

1

3:2

7

7 (4) Vëllaznimi

4

2

0

2

5:3

6

8 (9) Flamurtari

3

2

0

1

3:1

6

9 (7) Ballkani

4

2

0

2

3:6

6

10 (11) Ramiz Sadiku

4

1

1

2

6:8

4

11 (10) Liria

4

1

0

3

4:7

3

12 (13) Deçani

4

0

3

1

2:5

3

13 (12) Lepenci

4

1

0

3

4:10

3

14 (14) Ulpiana

4

0

2

2

5:11

2

15 (15) Kosova (P)

3

0

1

2

1:4

1

16 (16) Rilindja

4

0

1

3

3:9

1