Saturday, April 6, 2024
Sporti

Vashat hendbolliste të Vëllaznimit shokojnë Prishtinën, djemt pësojnë në Mitrovicë

Vëllaznimi ka shënuar fitore të madhe në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Të dielën mbrëma në kryeqytet, Vëllaznimi e mposhti Prishtinën me rezultatin 31:30. Ndeshja i ka takuar xhiros së tretë të kampionatit të Kosovës.

Është kjo fitorja më e madhe e Vëllaznimit në vitet e fundit. Fitorja pritet t’i shërbejë si motivim skuadrës gjakovare për të kërkuar rezultate të mira në këtë kampionat. Ndërkohë Prishtina e ka kuptuar se nuk ka ndeshje të lehta në Superligë.

Ndeshje e fortë është zhvilluar të dielën mbrëma në palestrën “Minatori” në Mitrovicë. Në kuadër të javës së tretë të Superligës së hendbollistëve janë takuar dy skuadrat me traditë, Trepça e Vëllaznimi.

Pas një loje të barabartë, fitore ka shënuar Trepça me rezultat 35:31. Vendasit patën mbyllje më të mirë të ndeshjet dhe ndalën pikët. Por skuadra gjakovare ka treguar nivel dhe ka shpalosur synime për edicion të suksesshëm, thuhet në njohtimin e Federates.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *